Društvo

Predstava „Moje pozorište“ Ateljea 212 nagrađeno na festivalu u Zagrebu

Pre 2 dana | Društvo
22.06.2026 | 14:48
Izvor: Tanjug

Atelje 212 je saopštio danas da je njihova predstava „Moje pozorište“ autora i reditelja Borisa Liješevića osvojila dve nagrade na upravo završenom 50. Festivalu „Dani satire Fadila Hadžića“ u pozorištu „Kerempuh“ u Zagrebu.

Stručni žiri u kome su bili rediteljka Ana Tomović, dramaturg Zinka Kiseljak i glumac Enes Vejzović dodelio je Nagradu za najbolju režiju Liješeviću, ocenivši da „ovim introspektivnim projektom beskompromisno preispituje vlastite granice i granice vlastitog umeća“.

„Liješević je ogolio sebe kao čoveka i kao umetnika. Razotkriva svoje najdublje istine i tajne. Pokazuje nam svoj umentički proces, uspevajući to staviti na veću razinu kolektivnog iskustva, gde se svako u publici može prepoznati i uspostaviti odnos prema vlastitoj istini“, navedeno je u saopštenju.

0 Komentari