Представа „Моје позориште“ Атељеа 212 награђено на фестивалу у Загребу

Атеље 212 је саопштио данас да је њихова представа „Моје позориште“ аутора и редитеља Бориса Лијешевића освојила две награде на управо завршеном 50. Фестивалу „Дани сатире Фадила Хаџића“ у позоришту „Керемпух“ у Загребу.
Стручни жири у коме су били редитељка Ана Томовић, драматург Зинка Кисељак и глумац Енес Вејзовић доделио је Награду за најбољу режију Лијешевићу, оценивши да „овим интроспективним пројектом бескомпромисно преиспитује властите границе и границе властитог умећа“.
„Лијешевић је оголио себе као човека и као уметника. Разоткрива своје најдубље истине и тајне. Показује нам свој ументички процес, успевајући то ставити на већу разину колективног искуства, где се свако у публици може препознати и успоставити однос према властитој истини“, наведено је у саопштењу.

0 Коментари