Društvo

MUP: Od početka godine vozači pod dejstvom narkotika izazvali 70 saobraćajnih nezgoda

Pre 3 sata | Društvo
26.06.2026 | 14:50
Izvor: Tanjug

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas, povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, da su u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda.

U tim nezgodama su tri osobe poginule, a 27 je teško povređeno, objavljeno je na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova.

Saobraćajna policija je u tom periodu iz saobraćaja isključila 1.083 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom droga, što je čak 50 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

0 Komentari