Политика

Зукорлић: Значајно је што ће бити више Бошњака у полицијама Новог Пазара и Пријепоља

Pre 3 сата | Политика
24.06.2026 | 14:46
Извор: Тањуг

Министар без портфеља задужен за помирење, регионалну сарадњу и друштвену стабилност Усаме Зукорлић поздравио је резултате последњег конкурса за пријем у Министарство унутрашњих послова којим је остварен значајан напредак у унапређењу пропорционалне заступљености Бошњака у полицијским управама Нови Пазар и Пријепоље.

Зукорлић је навео да велики проценат нове генерације полазника који крећу на обуку у Центар за основну полицијску обуку у Сремској Каменици чине Бошњаци и Бошњакиње што, како је додао, доприноси усклађивању националне структуре тих јединица са реалним саставом становништва на терену.

Министар је нагласио да су резултати конкурса плод систематског и стрпљивог рада у оквиру институција система.

0 Коментари