Politika

Učesnici skupa „Srbija jedna porodica“ poneli najveću srpsku zastavu ka Skupštini

Pre 5 sati | Politika
27.06.2026 | 17:41
Izvor: Tanjug

Na skupu „Srbija jedna porodica“ učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.

Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi veliki broj učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.

Na skup je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, a neki od njih su došli peške. Na okupljanje u Beogradu stiglo je i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.

Sa Zelenog venca do Skupštine je stigao i korteo u kojem su bili mladi, kao i velika grupa bajkera koja je od Palate Srbija prošla kroz grad.

Glavni program skup počinje u 18 časova, kada će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju „moravac“, a zatim će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o programu za budućnost, delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima. 

0 Komentari