Suvereni Vojni Malteški red obeležio 25 godina diplomatije sa Srbijom

Ambasada Suverenog Vojnog Malteškog reda organizovala je juče u Beogradu proslavu povodom Nacionalnog praznika Malteškog reda u čast Svetog Jovana Krstitelja i povodom 25 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa između Suverenog Vojnog Malteškog reda i Srbije.
Ambasador Suverenog Vojnog Malteškog reda Frančesko Marija Amoruzo kaže da jučerašnji dan svedoči o čvrstini odnosa sa Srbijom zasnovanih ne samo na diplomatiji, već i na zajedničkoj volji da se služi ljudskom biću, posebno kada se ono nalazi u stanju ranjivosti.
„Želeli smo da obeležimo ovaj važan jubilej sa nekoliko značajnih inicijativa – predstavljanjem monografije posvećene istoriji Malteškog reda i delovanju u Srbiji protekle nedelje i filatelističke izložbe povodom 60 godina naše pošte“, rekao je ambasador.

0 Komentari