Друштво
На Европској олимпијади из физике ученици из Србије освојили пет медаља

Ученици из Србије су на јубиларној десетој европској олимпијади из физике ЕуПхО 2026 у Гетеборгу освојили две златне, једну сребрну и две бронзане медаље.
Србију је представљала петочлана екипа коју је предводио научни саветник Института за физику и професор Математичке гимназије и Рачунарске гимназије Бранислав Цветковић.
На Олимпијади одржаној од 12. до 16. јуна учествовало је 36 европских и 7 гостујућих земаља, међу којима су биле и екипе Кине и САД, објављено је на сајту математичке гимназије.

0 Коментари