Министарство културе ове године улаже 14.950.000 динара у Белу Цркву

Министар културе Никола Селаковић потписао је данас у Белој Цркви три уговора којима је Министарство културе општини за културу ове године определило 14.950.000 динара, сапштили су из МК.
Највећи износ, 14.200.000 динара обезбеђен је конкурсом Министарства културе „Градови у фокусу“ за адаптацију и санацију дела белоцркванског Центра за културу, а министар Селаковић је уговор потписао са председницом општине Бела Црква Татјаном Кокар.
„Општина Бела Црква је већ другу годину заредом партнер Министарства културе у капиталним улагањима. Прошле године смо потписали први уговор којим смо отпочели реконструкцију, највећу од када постоји, Центра за културу Бела Црква, а ове наставили истим путем. У ове две године уложили смо 20.300.000 динара управо за овај важан пројекат“, рекао је Селаковић.

0 Коментари