Мићовић: Више нема потребе за Уредбом о ограничењу цена деривата нафте

Генерални секретар Удружења нафтних компанија Србије Томислав Мићовић изјавио је данас да нафтне компаније имају проблем дугорочног планирања и инвестирања због ограничавања цена деривата нафте и најавио да ће удружења у наредних 60 дана изнети аргументе зашто више није потребно регулисати цене.
Мићовић је, поводом одлуке Владе Србије о продужењу Уредбе којом се ограничењу висине цена деривата нафте у наредних 60 дана, рекао да смо ушли у пету годину одређивања максималних цена, а да се мера о ограничењу доноси да се краткорочно реше одређена питања и спречи да се глобални поремећаји пренесу директно на грађане и привреду.
„Ово је пета година да Влада регулише цене и било је заиста озбиљних периода када је то било коректно и прихватљиво за све, и за потрошаче и за нафтни сектор. Али када су нагле промене, не можете административним путем, све да имате најбољу намеру, да осликате тржишна кретања. Једноставно, немогуће је“, рекао је Мићовић за РТС.

0 Коментари