Економија
Марковић: Кључно да НИС буде уклоњен са листе санкција

Стручњак за енергетику из Савеза енергетичара Србије Жељко Марковић рекао је данас да је најважније да НИС буде уклоњен са листе санкција као и да је за Србију кључно јачање енергетске безбедности.
Говорећи о енергетској безбедности, Марковић је оценио да је Србија најосетљивија у областима у којима нема довољно сопствених извора енергената.
„Што се тиче нафте и гаса много смо рањивији него што се тиче саме електричне енергије“, рекао је Марковић за РТС.

0 Коментари