Хиљаде без струје на Новом Зеланду након олује, поплаве и клизишта

Хиљаде људи остало је без електричне енергије на Новом Зеланду због обилних падавина, поплава и клизишта широм централних делова земље, саопштиле су данас власти.
Према подацима компаније „Поwерцо“, данас је пријављено више од 3.000 прекида у снабдевању струјом, дан након што су олује погодиле регионе укључујући и главни град Велингтон, пренео је Ројтерс.
Метеоролошка служба „МетСервице“ навела је да се време постепено стабилизује, али су службе за ванредне ситуације упозориле на крхотине на путевима, површинске поплаве и ризик од нових клизишта.

0 Коментари