Hiljade bez struje na Novom Zelandu nakon oluje, poplave i klizišta

Hiljade ljudi ostalo je bez električne energije na Novom Zelandu zbog obilnih padavina, poplava i klizišta širom centralnih delova zemlje, saopštile su danas vlasti.
Prema podacima kompanije „Powerco“, danas je prijavljeno više od 3.000 prekida u snabdevanju strujom, dan nakon što su oluje pogodile regione uključujući i glavni grad Velington, preneo je Rojters.
Meteorološka služba „MetService“ navela je da se vreme postepeno stabilizuje, ali su službe za vanredne situacije upozorile na krhotine na putevima, površinske poplave i rizik od novih klizišta.

0 Komentari